Mléko z farmy / Holubice

Rodinná farma Miller obnovila zemědělské podnikání v roce 1992 a tak navázala 
na poměrně dlouholetou selskou tradici. První dochované záznamy mapují počátek této rodinné tradice do roku 1638, od té doby v Holubicích na čp. 2 (kromě let 1951 
až 1992),  vždy nějaký předek hospodařil. Od samého začátku byla organizovaná jako farma rodinného typu, která zaměstnává potřebný počet zaměstnanců jak v RV, tak v ŽV. 
 
Základem živočišné výroby je chov mléčného holštýnského skotu. Mléčná farma 
se nachází v obci Svrkyně a je na ní ve volných boxových stájích chováno cca 250 kusů skotu.
 
Vzhledem ke snaze neustálého zlepšení kvality, jsme začali pořizovat mléčný skot Persey, který parametry dojeného mléka zvyšuje obsah tuku a bílkovin.
 
Prioritou je výroba kvalitního mléka (od 2.800 l do 3.200 litrů denně) a chov chovných jalovic pro doplňování vlastního stáda, ale i export mimo ČR. Veškerý skot je chován v moderních vzdušných stájích, volně s možností odchodu do venkovních zdravotních výběhů, které jsou součástí každé stáje.
 
Celková průměrná užitkovost stáda se pohybuje mezi 10 a 11 tisíci litry mléka. Ve stádě se nachází i několik národních rekordmanek (rok 2008 – kráva s největší roční produkcí mléka v ČR - cca 21.000 litrů za normovanou laktaci).
 

V současné době je veškerá denní produkce mléka zpracovávána ve spolupracující rodinné mlékárně Radonice. Zde se mléko pasteruje a plní do speciálních PET lahví, vyrábí se další mléčné výrobky (čerstvý jogurt, balkánský sýr, selský sýr, tvaroh a nově i máslo). Tyto výrobky se šestkrát týdně rozváží na pravidelných prodejních linkách přímo zákazníkům prostřednictvím služby Mléko z farmy. 

Produkty: Mléčné výrobky, mléko, jogurt, máslo, tvaroh, sýry, sýrová pomazánka

Kategorie produktů:

Mléčné výrobky

Fotogalerie:

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes