Marmelády s příběhem

Ano, bez klasiky to nejde – co takhle dát si „snídani v trávě“: čerstvé pečivo, kvalitní máslo a džemík. Já musím mít malinu s rebarborou, nebo angrešt… A višňová – až budete hřešit u této karmínově červené skleničky, mějte na paměti, že dietologové doporučují konzumaci višní při redukčních dietách :)  A pokud je vám to málo, tak višně podporují imunitní systém, chrání srdce a cévy. A to je dostatečný důvod k tomu, abyste zkusili tento lahodný, marcipánem vonící džem. Třeba i s kouskem přírodního ovčího sýru… dcera

se zamilovala do hruškového džemu se skořicí ze Srí Lanky. Ale on je opravdu famozní. Jeho výroba není jednoduchá. Samotné loupání hrušek, následuje koupel v čerstvě vylisované citronové šťávě. Pak přidat špetku 100% přírodního citrusového pektinu, který dovážíme z Francie. Ten mimochodem přidáváme do všech džemů a marmelád, kde si to druh ovoce žádá. Tím snížíme dobu vaření a upřednostníme zachování vitaminů, antioxidantů a barvy. Skleničky velmi šetrně sterilujeme, abychom docílili zajímavé doby expirace. Do hrušek, i do jiného ovoce ráda přidávám pravou vanilku. Žádné náhražky u nás nenajdete. Vyzkoušela jsem vanilku z Tahity, Papua Nové Quinei, ale rozhodla jsem se pro tu z Madagaskaru, vonící po čokoládě, rumu, rozinkách. V každé skleničce najdete i kousek lusku, který postupně uvolňuje svoje aroma.

Přestože působíme v Praze, máme mnoho fajn farmářů, kteří nás zásobují vybraným ovocem a zeleninou. Na kvalitu opravdu dbáme, podíl ovoce ve všem džemech a marmeládách je minimálně 70%, absolutně ŹÁDNÁ syntetická aditiva, konzervanty, barviva. Ani jedno “éčko” ! Žádné jablka, jako náhražka. Pokud používám jablka, tak na výborný jablkový džem - třeba s calvadosem nebo na povidla. Je mi často líto, že jsou jablka u nás díky velkovýrobcům tak zatracovány. Každopádně v našem jahodovém jsou prostě jen jahody. A jako možná jediní výrobci nepoužíváme ani kyselinu citronovou, nýbrž týdně lisujeme kila a kila čerstvých citronů a limetek a tuto šťávu k džemům přidáváme. Baví mě hrát si s chutí ovoce v kombinaci s bylinkou, kořením, alkoholem.

Umíte si představit lahodný borůvkový džem v kombinaci s kvalitní čokoládou s obsahem 70% kakaa? Tento džem vás povznese do jiných dimenzí. Jestli vám už bylo 18, servírujte ho jen tak na lžičku se sklenkou dobrého červeného vína. Borůvka má úžasné barvící schopnosti, ale věřte, že pokud vám při tajném ujídání tohoto luxusního džemu kousek ukápne na drahou bílou halenku, odpustíte. Stojí za hřích 

V každé skleničce je ukryto spousta práce, lásky, občas i slzy, hromada ovoce a navíc, každá, ale opravdu každá prošla mýma rukama. Možná jste si již všimli mého ručního popisu na skle. To je taková třešinka na dortu.

Ráda bych vám poděkovala za vaši důvěru, podporu, děkuji všem, kteří si udělali čas, zavolali či napsali, jak jim chutná. To je pro mě hnací motor, naplnění z práce, kterou dělám.

Zachovejte mi přízeň a už teď se můžete těšit na další novinky, které pro vás vymýšlím a připravuji.

Jsem tu pro vás, jsem tady díky vám!

Děkuji a dobrou chuť.

Vaše

Hana Šindlerová

Produkty: Marmelády, delikatesy

Kategorie produktů:

Delikatesy

Fotogalerie:

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes