Koldokol

Naší rodinu tvoří Libor a Hana a naše děti Mariana a Štěpán. Kromě výroby bioproduktů se věnujeme sběru místních bylin do čajových směsí, práci v našem ekologickém sadu a tvorbě keramiky.

Považujeme za obrovské štěstí, že naše práce nás baví a naplňuje a umožňuje nám trávit společný čas. Naše produkty proto děláme tak, jako bychom je dělali sami pro sebe – poctivě a s radostí.

Věříme, že to dobré pro život lze najít všude kolem nás – stačí se dívat koldokol. Spokojenost v životě člověk nachází jedině sám v sobě, a proto nemůžeme chtít změnit lidi kolem sebe – můžeme je pouze zkusit inspirovat naším vlastním životem. Žijeme ho podle svého přesvědčení a s respektem k tomu, co nás obklopuje.

 

Biolády

bioláda® info
lahodné bio džemy s kousky ovoce bez přidaného cukru
  • slazené pouze ovocem – jablečným koncentrátem
  • originální rodinná receptura
  • z českého ovoce v bio kvalitě
  • 98% podíl ovocné složky – každá sklenička obsahuje 113g ovoce dle názvu biolády a koncentrovanou šťávu z 950g jablek

Receptura biolády byla vyvinutá tak, aby byl běžně používaný řepný nebo třtinový cukr nahrazený jeho nejlepší alternativou – cukrem přirozeně obsaženým v ovoci. Bioláda je doslazená jablečným koncentrátem, což je jablečná šťáva zahuštěná 6,5 násobně odpařením vody ve vakuu při teplotě 40°C – 50°C.

Jak děláme bioládu?
Ovoce a jablečný koncentrát se smíchají a zahřejí na teplotu 80°C, přidají se želírující látky (výtažky z mořských řas agar a alginát sodný). Následuje plnění do skleniček a pasterizace (opět při teplotě 80°C).

Bioládový příběh
Myšlenka vyrábět BIO džemy vznikla v návaznosti na náš mladý 3ha ekologický sad, jehož úrodu chceme v budoucnosti co nejlépe zužitkovat.
S prosbou o radu ohledně výroby naší vlastní receptury jsme se v našich začátcích obrátili na firmu pana Dr. Hlaváče, který má v nedalekém městě výrobnu džemů a ovocných náplní pro pekaře a v tomto oboru je velkým odborníkem. Naše spolupráce se vyvinula nejlepším možným způsobem a v roce 2010 jsme první várku uvařili právě v provozovně Dr. Hlaváče. Spolupráce trvá úspěšně dodnes.

„Koldokol Biolády a sirupy jsem vyzkoušela sama i na celé rodině. Složení všech výrobků je perfektní a chuť skvělá. Moc oceňuji přípravu džemu bez cukru a sladidel, obrovské množství ovoce ve skleničce, přípravu bez varu, použití českého bio ovoce a želírovací látky v podobě mořských řas. Jsem nadšená produkcí této rodinné firmy z Bílých Karpat. Sama určitě budu pravidelným zákazníkem na Biolády.“


Margit Slimáková – odbornice na zdravotní prevenci a výživu

Ovocné sirupy

mají opravdovou a vyváženou chuť, jsou slazené pouze ovocem

·         neobsahují žádné konzervanty

·         mají originální recepturu zohledňující léčivou sílu použitých ingrediencí

K výrobě používáme opravdové suroviny, tzn. že luhujeme konopí, čerstvý kořen zázvoru. Samozřejmostí u vodních výluhů je správná doba luhování, která zaručí chuť i účinek použitých ingrediencí.

·         Konopí přispívá k celkové harmonizaci organismu, napomáhá prevenci civilizačních chorob; je to starobylá bylina provázející lidstvo od nepaměti.

·         Zázvor má  protizánětlivé účinky, pomáhá proti chřipce a nachlazení, ale také při alergiích a astmatu; usnadňuje trávení a pomáhá proti žaludečním nevolnostem. Od starověku se používá v léčitelství jako mocný všelék.

·             rakytník obsahuje množství vitamínů (10x víc vitamínu C než pomeranč, vitamín A a další) a organických kyselin. Rakytník má značné biostimulační účinky, výrazně podporuje imunitní systém, je velmi vhodný při rekonvalescenci. Používá se v lidovém léčitelství v Rusku, Mongolsku i Číně.

·         Plody arónie mají vysoký obsah vitamínu C a antioxidantů, dále mají blahodárný vliv na krevní oběh, snižují cholesterol v krvi i krevní tlak.

Pyré

Zen přírodní nápoje

Čaje pro dva 

 

Kategorie produktů:

Novinky Delikatesy Mošty, šťávy

Fotogalerie:

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes