Holandský kluk

Holandský kluk

Sýry, tulipány a mlýny jsou jedny z nejznámějších produktů v Nizozemí. Nizozemský sýr byl již produkován na konci 8. století a původně pochází z nizozemské provincie Severní-Holandsko. V této provincii se ještě stále řemeslně vyrábí ten nejlepší a nejkvalitnější pravý holandský sýr.

Odtud pochází také náš sýr typu Gouda. Patří k nejznámějším a nejchutnějším druhům nizozemských sýrů. Mléko, které je používáno k jeho výrobě pochází od krav, volně se pasoucích na zelených loukách této nížinaté provincie 
Severní-Holandsko. Chuť a aroma sýrů typu Gouda je ovlivněna svým okolím, především specifickým klimatem Severního moře. 

To vše podporuje a přispívá k výborné chuťi mléka. K výrobě 1 kg tradičního sýru typu Gouda je třeba až 10 litrů mléka! Zvláštním způsobem, kdy se sýr ukládá a dozrává na specifických dřevených prknech, získává sýr absolutně unikátní chuť. Doba zrání pak postupně mění chuť sýru, z jemné, smetanové, na plnou a ojedinělou.

Produkty: Jemně Zralá Gouda 48+ Sýr je zralý 8 týdnů a zraje a šlechtí se odborně na dřevených prknech. Vyznačuje se jemnou.... Massdammer 48+ Maasdammer je holandský sýr švýcarského typu. Byl vymyšlen jako levnější konkurence ementálu. Prodává.... Zralý kozí sýr 48+ Náš holandský kozí sýr je chuťově zcela unikátní. Vyznačuje se velmi jemnou a fajnovou chutí.... Zralá Gouda 48+ Tento druh holandského sýra se stal v roce 2012 víťezem na“ Světovém Sýrovém Sampionátu” v.... Stará Gouda 48+ Naše jednoroční stará Gouda má ostrou a plnou chuť, kterou po sobě na jazyce velmi dlouho....

Kategorie produktů:

Mléčné výrobky Delikatesy

Fotogalerie:

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes