Ekofarma Babiny

Ekofarma Babiny se nachází v severní části chráněné krajinné oblasti Českého středohoří (druhá a třetí zóna CHKO), na hranici okresů Litoměřice, Děčín a Ústí nad Labem, v blízkosti obce Homole u Panny. V roce 1987, se zde rozhodli současní majitelé pracovat a žít v krásné krajině , kde byla farma ještě státním statkem a již o tři roky později ji získali do vlastnictví. Začínali hospodařením na 70 hektarech a chovem červenostrakatých krav s mléčnou produkcí, ovcí plemene suffolk a merino, koz a koní převážně huculského plemene a českého teplokrevníka.

V současné době již obhospodařují přes 1000 hektarů a specializují se na chov masného skotu plemene Limousine a prodejem vlastního vyzrálého bio hovězího.  Veškeré výrobky z Babin jsou certifikovány dle zákona č. 242/2000 Sb. o ekologickém zemědělství a označeny logem Bio – produkt ekologického zemědělství a značkou bio EU.

Stále se věnují chovu koní plemene českého teplokrevníka pro turistiku i sport. Farma nabízí prostory pro pořádání společenských akcí, dětských oslav, ubytování a vyjížďky na koních do volné přírody

Slovo majitelů

Moto „Když jste u narození svého zvířete, přejete si pro něj ten nejlepší život“.  Proto jsme se rozhodli, že naše zvířata budou i pod naším dohledem důstojně odcházet.

Porážka se zpracovnou masa se nachází v Areálu farmy Babiny II, č. ev. 21, v obci Homole u Panny. Tato provozovna byla postavena v prostorách bývalé zemědělské budovy. Stavba byla dokončena a zkolaudována v roce 2017. Důležitým příslušenstvím provozovny je čistička odpadních vod, plně odpovídají požadavkům SVS ČR a EU. Porážka se zpracovnou získala v roce 2017 certifikát „BIO“ a slouží převážně k porážce skotu z vlastního chovu farmy Babiny. V provozovně provádí bezstresovou porážku pod dohledem veterináře.

Moderní technologie dovoluje porážet s maximální šetrností, jak k samotnému zvířeti, tak i k masu. Tímto procesem se dá předejít uvolnění stresových hormonů do svalů zvířete, což je velmi důležité pro chuť masa, poddajnost, ale i jeho barvu a trvanlivost.

Kvalitní hovězí maso mastných plemen se vyznačuje vynikající chutí, křehkostí až štavnatostí. Chuť masa ovlivňuje pastva na podhorských loukách. Maso má vysokou výživovou hodnotu – vysoký obsah bílkovin, vitamíny skupiny B, železo, fosfor a stopové prvky. Slouží jako zdroj kyseliny lionové, která napomáhá k vytvoření optimální rovnováhy mezi svalovou a tukovou hmotou v lidském těle. Z vyzrálého  masa připravíte jídlo za podstatně kratší dobu, než z běžného hovězího masa. 

Kategorie produktů:

Maso

Fotogalerie:

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes