Novinky na trhu 9.6.2018


V rámci dětského koutku bude probíhat workhop o medařství, návštěvníci včetně dětí si budou moct prohlédnout rámky se zavíčkovaným pražským medem z aktuální snůšky (akát a lípa), ochutnat plástečkový med (med s kusem plástve), dále vyzkoušet si odvíčkování plástu za pomocí odvíčkovací vidličky, vytočit si med vlastními silami. Pan Knápek přiveze včelí vosk, na ukázku i surový propolis (včetně domácí tinktury a mastičky). Dále bude k dispozici superpotravina čerstvá mateří kašička nebo rouskový pyl.

K ochutnání bude perga neboli "včelí chléb"/Ambrosia (v plástvích, tak i vyčištěná), tedy produkt vytvořený včelami, který slouží jako základní složka krmení pro jejich potomstvo. Vzniká složitým procesem, který začíná už na samotné rostlině, kde pilná včelka sesbírává pyl, který je základní surovinou pro včelí chléb. Pyl je zdrojem komplexních rostlinných bílkovin, obsahuje také jednoduché cukry, malé množství tuku, spoustu vitaminů, minerálů a hlavně aktivní enzymy. 

A také zájemcům pan Knápek poradí některé možnosti rozpoznání falšovaného nebo nezralého (náchylného ke kvašení) medu, vysvětlí, jak si doma vyrobit propolisovou tinkturu/mast, jak učinit rouskový pyl stravitelnější a odpovědět na zvídavé otázky ohledně chovu včel.

 Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes