Novinky na trhu 8.9.2018


V sobotu se na trhu představí Bayreuth, partnerské město Městské části Praha 6. Je to německé město ležící v severním Bavorsku. V nabídce budou mít pivo od pivovaru Maisel´s Weisse, který v současnosti patří mezi nejvýznamnější producenty pšeničných piv. K tomu můžete zakousnout bavorskou klobásu.

Paní Irena Pazourková ze Zahradnictví pod Řípem bude mít od soboty po krátkou dobu do podzimu lichořeřišnici.
Tato bylinka má antibiotické, antibakteriální a antivirotické účinky. Pomáhá tedy především při léčbě zánětů močového měchýře a kladně účinkuje i při zánětech horních cest dýchacích. Pozitivních účinků lichořeřišnice lze ovšem nalézt daleko více. Můžete ji používat při léčbě žaludečních vředů, zánětů vaječníků či prostaty. Navíc zlepšuje imunitu, činnost CNS, posiluje organismus a preventivně působí proti mnoha infekčních chorobám. Rostlinu je možné dostávat do těla formou tablet , čajů, za čerstva se využívá v kuchyni, tinktura z lichořeřišnice pomáhá bojovat proti akné, lišejům či oparům a podporuje růst a celkové zdraví vlasů.
Zároveň to je jedlá celá rostlina od listů až po květy. Používá se do salátů, na pečivo, do pomazánek, pesta nebo ozdoba hlavních jídel. Chuť je pikantní, podobná ředkvičce.
V sortimentu bude mít také mimo jiné řezané slunečnice.

 Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes