Novinky na trhu 7.11.


  Již potřetí se budou na Farmářských trzích na Kulaťáku prezentovat země ze sdružení ASEANu.

Filipíny, Indonésie, Malajsie, Thajsko a Vietnam jsou země, které představí návštěvníkům trhů v sobotu 7.11.2015 (od 8 -14h) svou gastronomii. „Zemědělství se nedělí na české, francouzské nebo italské, dělí se pouze kuchyně a my chceme umožnit návštěvníkům našich trhů zahraniční produkty poznat,“ vysvětlují organizátoři trhů Pavel Šťastný a Miroslav Dušek.

Na trzích budou prezentovat národní kuchyně kuchaři, kteří většinou vaří na ambasádách, v nabídce budou též regionální produkty z oblasti.

ASEAN – Sdružení států jihovýchodní Asie

Území členských států ASEAN nyní pokrývá plochu 4,5 milionu km2, má přibližně 600 milionů obyvatel (což je o téměř 150 miliónů obyvatel více než v Evropské unii) a hovoří se zde 14 oficiálními jazyky.

Pražskou skupinu ASEANu založili v roce 2009 ambasadoři Indonésie, Malajsie, Filipín, Thajska a Vietnamu působícími v Praze.

Rýže v mnoha podobách, byliny, koření, nebo třeba omáčka z kvašených ryb, rolky s kokosem, tropické ovoce mnoha chutí a ochutnávky s vůní dálek se špetkou chilli vás čekají v sobotu na Kulaťáku.

V květnu letošního roku v rámci spolupráce s MČ Praha 6 a ambasádami jsme představili také gastronomii a kulturu africké skupiny Alžírsko, Kongo, Egypt, Ghana, Jihoafrická republika, Libye, Maroko, Nigérie a Tunisko.

„Do budoucna chceme určitě v podobných akcích pokračovat“, říká místostarosta Jan Lacina.

  

 

Husí hody ve stánku Husí játra zítra na Farmářském trhu na Kulaťáku:

Paštika z husích jater na kváskovém chlebu
Husí kaldoun s jatrovým knedlíčkem
Husí perkelt
Husí stehno, bílé zelí
Husí prsa, gratinovaný brambor
Husí játra s jablky, cibulkou a kváskovým chlebem
…a další husí speciality

 

   

  Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes