Do Dejvic zavítá pivovarnická „smetánka“: Festival nabídne speciály i jednorázový unikát


 https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-volny-cas/654146/do-dejvic-zavita-pivovarnicka-smetanka-festival-nabidne-specialy-i-jednorazovy-unikat.html

 

Pražané kvůli letošní koronavirové pandemii přišli o řadu pivních festivalů či drobnějších eventů, které se přes léto zpravidla konají. Naštěstí se to ale nedotklo všech. Chuť si bude možné spravit v Dejvicích, kde 5. září v sobotu propukne Festival malých pivovarů. Nabídka je pestrá a lákavá.

 

Žižkovské pivobraní na žižkovské Parukářce – zrušeno. První pivní máj na Břevnově – zrušen. Pražské pivní slavnosti v Letňanech – zrušeny. Celkem neveselé jaro a léto čekaly letos Pražany, kteří mají ryze kladný vztah k tekutému chlebu českého národa. Jenomže jak se říká: na zoufání je vždycky času dost. Náplastí na všechny ty rány by mohl být Festival malých pivovarů v rámci Trhů na Kulaťáku.

 

„Oslovili jsme desítky malých producentů piva s nabídkou prezentace na této akci. Zajímavostí bude také účast partnerského města MČ Praha 6 Bayreuthu, které bude na svém stánku točit pšeničné pivo a opékat bavorské bílé klobásy,“ upozorňují organizátoři Trhů na Kulaťáku. A jaké další pivovary lze na akci „potkat?“

 

Nabídka je na jednu stranu skromná, nicméně vyhoví všem pivním fajnšmekrům. K dostání budou pivní speciály, pšeničná piva, i trošku exotičtější APY či IPY, Portery nebo nealkoholická piva. Říčanský pivovar dokonce v rámci konání akce uvaří tzv. „Kulaťák“ čili jednorázové pivo pro danou akci. Tu lze navštívit od 11 do 20 hodin v místech tradičního dejvického tržiště. Tam se ostatně kromě piva budou prodávat i nějaké ty jídelní laskominy – guláš, nakládaný hermelín, utopenci – a i něco zajímavějšího, organizátoři slibuji třeba takovou quesadillu, pečenou husu nebo kachní maso v housce.

 

Jakou nabídku lze očekávat?

Účast na festivalu přislíbily tyto minipivovary: Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha, Pivovar Cvikov, Pivovar Chroust, Lajka - pivovar a café, Pivovar Bubeneč, Pivovar Chříč - Propolis z. s., Pivovar Kolčavka, Pivovar Lončák, Pivovar Trilobit, Pivovar U Fleků, Rodinný pivovar „U Vacků,“ Rodinný pivovar Vik, Purkmistr, Rodinný pivovar Švihov, Říčanský pivovar, Pivovar Strahov a restaurace Sv. Norbert, Pivovar Trautenberk, Vinohradský pivovar, Zámecký pivovar Zbraslavice, Pivovar Falkenštejn, Pivovar Červený vlk, Sousedský Pivovar Bašta.

 Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes