Statek Oblík

Adresa:
Raná 28
Louny, 43 924

Tel:775 973 988
E-mail:struckova.ihfarm@gmail.com
WWW:www.statek-oblik.cz/
Facebook:www.facebook.com/statekoblik?fref=ts

Statek Oblík leží na rozhraní přírodní rezervace Oblík, která láká milovníky přírody všeho druhu. Naleznete zde vzácné druhy rostlin, brouků a motýlů. V rámci revitalizace této lokality spolupracujeme s CHKO a naše ekologická stáda ovcí a koz spásají louky táhnoucí se od kopce Oblík až po Srdov a Křížové vršky. Z nadojeného biomléka vyrábíme domácí jogurty, sýry a další produkty. Naše produkty si můžete zakoupit v našem obchůdku přímo na statku, ve kterém je možnost se zastavit a posedět na terásce nebo se jen občerstvit. V roce 2014 jsme obnovili vinici a sady, které do pár let obohatí náš sortiment o víno, meruňky a ořechy.

V roce 2014 jsme vyhráli ocenění Regionální potravina, které je známkou kvalitních českých potravin. Oceněn byl náš "Ovčí čerstvý sýr" v kategorii mléčných produktů v regionu Ústecký kraj. V roce 2015 jsme obdrželi cenu v soutěži " O nejlepší výrobek Ústeckého kraje - kraje Přemysla Oráče" , za ovčí bílý jogurt s javorovým sirupem.

Naše stádo se skládá ze zušlechtěných valašek, které křížíme s beranem typu Lacaune a koz bílých. Momentálně chováme přibližně 700 ovcí a 30 koz. Mimo ovcí a koz na farmě shledáte koně plemene český teplokrevník a dva malé minishetlandského poníky.

 

Kategorie produktů:

Mléčné výrobky

Fotogalerie:

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes