Festival ambasád v sobotu 8.6.2019 na Farmářských trzích na Kulaťáku

 

Již čtvrtý ročník mezinárodního Festivalu ambasád FOOD & CULTURE v sobotu 8. června 2019! 

V sobotu 8. června 2019 se uskuteční v rámci Farmářský trhů na Kulaťáku v Praze 6 již čtvrtý ročník prezentace chutí a kultury FESTIVAL AMBASÁD FOOD & CULTURE.

Gastronomie z celého světa se představí na Farmářských trzích pod záštitou ambasád, na pódiu se vystřídá řada zahraničních hudebních a kulturních produkcí.

V uplynulém roce akci navštívilo 15 000 návštěvníků, zahraniční gastronomie se prezentovala na 64 stáncích pod záštitou 44 ambasád.
Standardní farmářská nabídka, která bude v dolní polovině trhu, zůstane zachována, aby si návštěvníci mohli nakoupit tradiční zboží, zeleninu, ovoce, uzeniny, nápoje, květiny, sýry, marmelády, vajíčka, mléčné výrobky, pečivo, koláče, maso, bylinky, med, rakytník. Nebudou chybět ani oblíbené restaurace.

Prodejní doba akce je prodloužena, a je od 8 do 18 hodin.

Jeden z organizátorů Farmářských trhů na Kulaťáku Pavel Šťastný připomíná, že akce vznikla z tradice spolupráce s ambasádami z Asie a Afriky. „Myšlenka vznikla u nás na Farmářském trhu na Kulaťáku při představení sdružení zemí Jihovýchodní Asie ASEAN. Nápad oslovit všechny ambasády iniciovali velvyslanci Thajska a Malajsie. Podobné akce v menším měřítku jsme již pořádali, například země Jihovýchodní Asie a Afriky se k nám pravidelně vrací. Takto velkou akci jsme však uspořádali v roce 2016 poprvé. Její úspěch nás překvapil, zájem ambasád i návštěvníků byl enormní, proto jsme se rozhodli akci zopakovat i letos.“

Akci pořádá Městská část Praha 6 ve spolupráci Farmářskými trhy na Kulaťáku.

Pro návštěvníky je vstup na akci zdarma.

Záštitu nad Festivalem ambasád převzala Hospodářská komora České republiky.

Farmářské trhy na Kulaťáku běží již devátou sezónu a staly se vzorem pro mnohé následovatele. Prodejci jsou pečlivě vybíráni a kontrolováni, nabídka se neustále doplňuje. O trhy se stará početný tým lidí, který sleduje nové trendy, koncipuje doprovodné akce, kulturní program, zajišťuje akce a chod dětského koutku a každý pátek trhy staví a v sobotu po trhu zase uklízí.

Farmářské trhy na Kulaťáku navštěvuje pravidelně pět až šest tisíc lidí nejen z Prahy 6, ale z celé Prahy a jejího blízkého okolí. Prodejci se sjíždějí doslova z celé republiky.

www.farmarske-trhy.cz, www.festivalambasad.cz

Kontakty - Farmářské trhy, z. spolek
Pavel Šťastný - předseda - +420 604 246 360 - pavel@farmarske-trhy.cz
Miroslav Dušek - místopředseda - +420 604 207 309 - mirek@farmarske-trhy.cz
Andrea Vodňanská - PR - +420 603 820 152 - andrea@farmarske-trhy.cz
Monika Dušková - finance a smlouvy - +420 603 719 078 - monika@farmarske-trhy.cz
Adéla Mašková - produkce prodejců - +420 605 260 309 - adela@farmarske-trhy.cz
Jan Glucksmann - produkce technická - +420 737 242 414 - honzag007@gmail.com
 

 

 

Fotogalerie

 

 


Technické informace

Pořádá:
Ve spolupráci s:
Partneři kulaťáku:
Partneři sdružení:
verbalni-logo kudyznudy_logo

© 2012 Farmářské trhy, z.s. – organizátor Farmářských trhů na Kulaťáku | Design by Plechárna | Developed by Hanyes